Apsveicam!

 

 

Priecājamies par panākumiem!

Jau septīto gadu Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizēja konkursu „Mūsu mazais pārgājiens”.  Šā gada uzdevums bija, ielūkoties Imanta Ziedoņa grāmatā „Kurzemīte” un Imanta un Rimanta Ziedoņu grāmatā „Leišmalīte”, izvēlēties moto savam pārgājienam un veikt izpēti par meža un koka izstrādājumu vai produktu daudzveidību.

Mēs, Vecumnieku vidusskolas 2. A klase, diezgan ilgi šaubījāmies, vai spēsim konkursā piedalīties, jo grāmatas, kuras bija jāizlasa bija ļoti sarežģītas un biezas. Arī ar lasīšanu vēl nemaz tik labi neveicas, tāpēc pētniecisko darbu rakstot, uzreiz atzināmies, ka skolotāja grāmatas fragmentus izlasīja priekšā. Tomēr  moto savam pētījumam no Ziedoņu grāmatām mēs izvēlējāmies, un tam tika piemērots pārgājiens, kurš sastāvēja no trim daļām.

Kad veikto darbu nosūtījām, necerējām, ka tam būs tik labs rezultāts. 6. novembrī tikām aicināti uz Rīgu, uz Mežaparka estrādes telpām, uz apbalvošanu. Tur mūs sagaidīja liels pārsteigums – bijām ieguvuši 1.vietu! Pavisam konkursā tika iesūtīti 130 kolektīvu darbi, 43 no tiem 1.-4.klašu grupā. Apbalvošanas pasākumā mums bija iespēja ne tikai iepazīties ar izstādes „Iepazīsties- koks!” ekspozīciju, bet arī apmeklēt radošās darbnīcas un pagatavot interesantas lietas no neierastiem materiāliem, iepazīstot koku pavisam no jauna, kā arī spēlēt koka spēles kopā ar Sprīdīti un dažādiem pasaku tēliem – lāci, lapsu, mežacūku, zaķi, pelīti un vilku. Tikām pabaroti ar siltu ēdienu un karstu upeņu dzērienu. Fotografējāmies ar pasaku tēliem un žūrijas komisijas locekļiem.

Kā pirmās vietas ieguvēji, saņēmām lielo balvu – 300 Ls transporta apmaksai pašu izvēlētā maršrutā ekskursijai, kā arī katrs skolēns saņēma mugursomu, krūzi, lineālu un atstarotāju ar „Mazā pārgājiena” logo, un publicista – žūrijas komisijas locekļa Ērika Hānberga grāmatu par konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” pirmajiem 5 gadiem.

Pasākuma beigās tika dots uzdevums skolēniem, izdomāt un parādīt prezentāciju par savu sapņu ekskursiju. Kaut arī no apbalvotajiem skolēniem bijām paši mazākie, ar uzdevumu tikām galā un nobeigumā kopīgi ar pasaku tēliem un citiem skolēniem dejojām jautras dejas.

Ļoti priecīgi par visu redzēto un piedzīvoto, līdzi vedot publicista Ērika Hānberga sveicienus mūsu skolai, atgriezāmies mājās, un vēl vairākas dienas pēc tam mūsu sarunas bija tikai par šo jauko piedzīvojumu.

 

2.a klases audzinātāja Aija Staškeviča.