Apsveicam!

 

 

Ekoskolu Globālā Rīcības diena

7. novembris - Starptautiskā Ekoskolu Rīcības diena, kurā skolēni un jaunieši no visas pasaules aicina un iedvesmo sabiedrību uz pārmaiņām aktuālos vides jautājumos.

Latvijā Rīcības dienas notika no 4. - 8. novembrim, kad vairāk kā 100 Ekoskolas visā Latvijā aicināja sabiedrību veikt videi draudzīgas aktivitātes.

Stāsti, video un attēli no visas pasaules tiks publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājasalapā: www.eco-schools.org/wda

Rīcības dienu organizatori Latvijā – Vides izglītības fonds savā paspārnē pulcēja vairāk kā 140 izglītības iestādes.

Arī Vecumnieku vidusskola aktīvi piedalījās šajā pasākumā. Mūsu skolas moto bija „Veseli ēduši Vecumnieku vidusskolā!”  Pasākumam iedvesmu radām ekoskolu konferencē 2.oktobrī, kad pavāru vadībā varējām gatavot veselīgus ēdienus no pašu dārzos audzētiem produktiem, tāpēc nolēmām šo ideju iedzīvināt arī skolā.

Katra klašu grupa saņēma savus veicamos uzdevumus. 5.-6.klases piedalījās konkursā „Kā tas ir – ēst pareizi?”, kura laikā skolēni parādīja savas zināšanas par pērtikas produktiem, par uztura piramīdu. Skolēni bija gatavojušies ļoti nopietni, tomēr vislabāk veicās 5.b klasei.

 7.-8.klašu audzēkņu uzdevums bija - sagatavot pārtikas produkta reklāmu, ietverot arī dažādas ēdienu receptes. Izlozei katrai klasei tika piedāvāti produkti, ko ražo Latvijā – piens, jogurts, biezpiens un siers. Ar reklāmām bija jāiepazīstina Vecumnieku ciema iedzīvotāji. Vislabāk tas izdevās 7.b klases skolēniem.

9.-10.klašu skolēni pārskatīja savas ģimenes ziemas krājumus, un piektdien, 8.novembrī, degustācijai piedāvāja dažādus salātus, kuru sastāvā ietilpa burkāni, rutki, redīsi, bietes, ķirbji, kāposti u.c. vietējie dārzeņi. Paldies par receptēm un iedvesmu 9.a,9.b un 10.klases salātu gatavotājiem – garšoja patiešām labi!

Vislielākais „pieprasījums” tomēr bija pie 11.klases otrā stāva gaitenī uzklātā galda, kur varēja baudīt dažādas putras. Piedāvājums bija lielisks – piecu veidu putras - auzu pārslu biezputra ar ievārījumu, rīsu biezputra ar putukrējumu, ķirbju krēmzupa... Katli, par pārsteigumu gatavotājiem,  tukšojās ātri, un reklāmas nolūkā izvietotais plakāts „ Putras ēst ir stilīgi!” apliecināja – jā, ir izdevies! Paldies 11.klases skolēniem – Augustam, Lailai, Kristīnei, Ievai, Emīlam par ieguldīto darbu!

Rīcības nedēļa beigusies, bet ekoskolas darbs turpinās,jo ieplānoti daudzi interesanti pasākumi visa mācību gada garumā!

 

Ekoskolas darba koordinatore Ilze Cīrule