Apsveicam!

 

 

Konkurss „Dārznīca” .

Konkurss „Dārznīca”  ir zaļākas un  skaistākas domāšanas projekts, kura mērķis ir mudināt jebkuru domāt par skaistāku un sakoptāku vidi. Tas noritēja  jau otro gadu.  Latvijas skolu 1.-6.klašu skolēniem tika dota iespēja kļūt par dārznieku 5 mēnešu garumā, audzējot trīs augus – tulpi, palso kastaņu un Kanādas egli, dokumentējot to augšanas gaitu, kā arī veicot novērojumus un secinājumus „Auga dienasgrāmatā”.

Pavisam tika iesūtīti 176 individuālie darbi un 193 komandu darbi. Labāko darbu autori saņēma galveno balvu – ielūgumu uz noslēguma pasākumu LU Botāniskajā dārzā.

Ielūgumu saņēma arī mūsu skolas 2. A klases skolēns Kristers Balcers. Viņš bija to 60 centīgāko un radošāko skolēnu vidū, kura darbs tika ļoti augsti novērtēts un izvirzīts apbalvošanai.

Kristers  20. septembrī  devās uz LU Botānisko dārzu. Apbalvošanas pasākuma laikā varēja uzzināt, kā veicies citiem konkursa dalībniekiem un iesaistīties dažādās aktivitātēs „tematiskajās laboratorijās”.

Skolēni Botāniskā dārza gidu pavadībā devās ekskursijā uz palmu māju un klausījās informāciju par  svešzemju augiem.  Citā radošā darbnīciņā uzzināja, kā var pavairot augus. Kristeram bija iespēja pašam iestādīt puķu podiņā pavairošanas ceļā savu augu. To drīkstēja ņemt līdzi uz mājām. Citā darbnīcā vajadzēja meklēt Fibonači skaitļus dabā, bet Botāniskā dārza teritorijā vajadzēja atpazīt augus un vākt to latīniskos nosaukumus.

Pasākuma nobeigumā  bija komandu darbu prezentācijas. Pēc tās notika dalībnieku apbalvošana un pasākuma vadītāju sarūpēts cienasts. Kad pasākums beidzās, Kristers devās uz Tauriņu māju, kur varēja priecāties par eksotiskajiem tauriņiem.

Par Kristera panākumiem priecājamies visi! Liels paldies jāsaka arī Kristera mammai, kurai pietika pacietības, pamudināt dēlu darbiņu paveikt rūpīgi un līdz galam!

 

2.a klases audzinātāja Aija Staškeviča