Apsveicam!

 

 

“Pētniecības pēcpusdiena” Vecumnieku vidusskolā.

 1. decembrī Vecumnieku vidusskolā tikās Vecumnieku vidusskolas, Valles vidusskolas un Skaistkalnes vidusskolas 7.-8. klašu skolēni, lai kļūtu par pētniekiem novada skolu pasākumā “Pētniecības pēcpusdiena”. Jauktās komandās skolēni darbojās četrās pētnieciskajās stacijās un, draudzīgi sadarbojoties, veica dažādus pētījumus. Šajā reizē noderīgas bija arī prasmes, kas ir apgūtas mājturības un tehnoloģiju stundās. Skolēniem bija jāveido reaktīvā dzinēja modelis, jāveic izmēģinājumi un tad jānoskaidro, ar kuru dzinēju modelītis var nobraukt vistālāk un kāpēc. Bioloģijas pētnieciskie darbi ieveda bioloģijas mikropasaulē! Kas tik neatklājās zem mikroskopa lupas! Fantastiski raksti, krāsas, veidojumi, kas bija jānosauc pareizā zinātniskā valodā! Ķīmijas pētniecība vienmēr saista ar zināmu risku - kas notiks, ja es pievienošu šo vielu, kas notiks, ja saukšu šo un šo?  Lai izveidotu matemātikas stacijas darbu, lieti noderēja prasmes darboties ar šķērēm un papīru.  Pie atklājumiem tika lielākā daļa jauniešu, citiem darbošanās ar šķērēm izrādījās diezgan sarežģīta lieta.

 Skolotāja Ilze Cīrule izvirzīja hipotēzi, ka ķīmiķi var visu un to arī pierādīja! Tika iegūta sudraba nauda, izveidots salūts, šķidrumi mainīja krāsas, no čūsku olām izšķīlās mazi čūskulēni un notika vēl citas brīnumu lietas. Skatītāji ar aplausiem pateicās par lielisko šovu!

Paldies skolotājām par skolēnu ieinteresēšanu! Noteikti kādi no dalībniekiem pievienosies domubiedru grupai - DZM – dabaszinātnes un matemātika!

Skolotāja  Rolanda Ķiņķevska