Apsveicam!

 

 

2016.gada MAMMASDABAS Meža olimpiādes finālsacensībās

Lai kopīgi pavadītu aizraujošu dienu, 100 bērni un 10 skolotāji no visas Latvijas 20. aprīlī tikās 2016.gada MAMMASDABAS Meža olimpiādes finālsacensībās Latvijas Valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Spītējot aukstajam vējam un krusai, bērni pierādīja, ka ir vieni no labākajiem to 140 skolu vidū, kas šogad piedalījās Meža olimpiādē. Mūsu- Vecumnieku vidusskola- finālsacensībās piedalījās jau trešo reizi. Pirmā reize bija 2011./2012.m.g. skolotājas Ilzes Cīrules vadībā, 2014./2015.m.g. skolotājas Aijas Staškevičas vadībā, bet 2015./2016.gadā skolēnus līdz fināla sacensībām aizvadīja skolotāja Ivanda Ieveniece.

Bet sākās viss rudenī, kad visas Vecumnieku vidusskolas sākumskolas klašu audzinātājas piedalījās mācību stundu konkursā. Pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas – izmantojot pieejamos dabas materiālus. Stundas apraksts jāiesūta MAMMASDABAS Meža olimpiādei. Tad pusfinālā iekļuvušo 70 skolu skolēniem bija jāspēlē interneta spēle „Mežotājs”, kur ieguvām augsto 5.vietu.

Uz finālu, kuru organizē un atbalsta a/s “Latvijas Valsts meži” kopā ar MAMMUDABU, devās 2.b klases audzēkne Rasa Rušmane, 4.a klases audzēkņi Roberts Caune, Kristers Balcers, Matīss Nils Markūns, 5.a klases skolniece Una Izāka, 5.b klases skolnieki Samanta Cibule un Niks Vucāns 6.a klases puiši Artūrs Čepulis un Pēteris Vietnieks, 6.b klases skolniece Unda Rušmane un es, skolotāja Ivanda Ieveniece.

Dienas laikā skolēniem vajadzēja apmeklēt 30 dažādus kontrolpunktus, kas bija izvietoti pa visu dabas parka teritoriju, veicot apmēram 5 km garu trasi- gan vienā no augstākajiem Latvijas skatu torņiem, gan citos objektos un taciņu malās. Meža olimpiādes finālā skolēniem bija jāatpazīst meža putni, kukaiņi un zvēri, meža iemītnieku ligzdas un dobumi, pēdu nospiedumi, jāatpazīst augoši koki, un jāprot noteikt no kāda koka gatavoti dažādi koka priekšmeti. Tāpat skolas komandai bija jāprot atbildēt uz jautājumiem par mežsaimniecības un kokapstrādes procesiem. Meža olimpiādes finālā dalībniekiem bija jāparāda ne tikai sava erudīcija, bet arī fiziskā sagatavotība, veiklība un izturība, kas mūsu 2.-6.klašu skolēniem nebija samērojama ar vecāko 8.-12.klašu skolēnu spēkiem. Mājās bija jāpagatavo karogs un jāizdomā devīze. Mums tā skanēja šādi: “Cienām dabu! Apbrīnojam to un noglāstām ar acīm!” Bija jāsagatavo arī radošais priekšnesums par draudzību, iesaistot kādu no organizatoru izlozētajiem priekšmetiem, kas saistīti ar mežu. Mums tika koka skeitbords. To apdziedot, likām domāt par drošību un draudzību skeitojot.

Visas finālā iekļuvušās skolas bija čempionu līmenī, tāpēc saņēma Atzinības diplomus.

Liels paldies maniem komandas pārstāvjiem par centību un aizrautību! Neskatoties uz dažādiem starpgadījumiem no organizatoru puses, ceru, ka sacensību prieks nepazudīs! Tuvākajā laikā izmantosim mūsu skolas finālistiem dāvāto bezmaksas transportu ekskursijai.

Paldies par atbalstu skolēnu vecākiem, jo īpaši Ramonai Lapsei un Inesei Izākai, kā arī LVM pārstāvim Oskaram Petruševicam par atsaucību, iepazīstinot skolēnus ar meža gudrībām!

 

Skolotāja Ivanda Ieveniece