Apsveicam!

 

 

“Profesiju karuselis”

6. aprīlī Vecumnieku vidusskolā notika pasākums "Profesiju karuselis", kurā sevi prezentēja Latvijas augstskolas. Rīga Tehniskās unversitātes, Latvijas Universitātes un Latvijas lauksaimniecības Universitātes pārstāvji Vecumnieku vidusskolas un pārējo novada skolu 10.-12. klases skolēnus iepazīstināja ar studiju iespējām Latvijas lielākajās augstskolās. Informācija tika pasniegta koncentrētā veidā un ļāva gūt ieskatu plašajā studiju programmu piedāvājumā. Izrādās, ka arī filologi var mācīties Rīgas Tehniskajā universitātē, apgūstot tehniskā tulka profesionālās studijas. Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē var iegūt ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī reāli jau studiju gados uzsākt savu biznesu LU Studentu biznesa inkubatorā. Latvijas Lauksaimniecības universitātes piedāvājumā interesanti bija dzirdēt, kā nepārtraukti notiek pārmaiņas un studentiem tiek piedāvātas jaunas studiju programmas.

Profesiju diena turpinājās ar augstskolu piedāvātajām darbnīcām. LLU demonstrēja studentu veidotos robotus, LU Ekonomikas un vadības fakultātes pasniedzējs Mārtiņš Danusevičs  skolēniem piedāvāja divas azartiski aizraujošas biznesa simulācijas spēles “Alternatīvā enerģija “un “Dzērieni”.Pēc spēlēm bija iespēja pasniedzējam uzdot interesējošus jautājumus, ko daudzi arī izmantoja.

Uzņēmuma “Getliņi EKO” pārstāve Agnese Geduševa ļoti saistoši izstāstīja par reāla uzņēmuma – viena no lielākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā darbību. Interesanti bija uzzināt, cik daudzu profesiju cilvēki strādā šajā uzņemumā, kāpēc lielajās siltumnīcās tiek audzēti tomāti, nevis zemenes, kāpēc uzņēmums iznomā aitu ganāmpulku kā arī citus interesantus faktus.

Visgaršīgākā bija darbnīca, ko vadīja Laura Mestere, RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta Mārketinga projektu nodaļas projektu vadītāja.Visi interesenti sacentās augstākā vafeļu un šokolādes torņa būvniecībā, kas spētu noturēties 40 sekundes.”Tornis”pašiem būvniekiem pēc tam bija arī jāapēd.

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka šādas darbnīcas ir interesantākas nekā pierastās augstskolu prezentācijas, ka šādi ir iespējams iepazīt profesiju no praktiskās puses, gan arī uzklausīt profesionāļa viedokli un uzzināt konkrētas profesijas pozitīvas un arī ēnas puses. Katrs dalībnieks varēja izvēlēties apmeklēt divas darbnīcas iepriekš piesakoties, tāpēc ikviens pārliecinājās par savu piemērotību vai nepiemērotību konkrētajai darbības jomai.

Paldies visām augstskolām, Getliņi EKO un novada kolēģiem par atsaucību!

 

Vecumnieku vidusskolas IPS koordinatore Rolanda Ķiņķevska