Apsveicam!

 

 

Spēļu pēcpusdiena

Tradīcijām ir liels spēks un pievilcība.  Šogad Vecumnieku vidusskola aicināja ciemos novada skolu un Mārupes vidusskolas 7.-8. Klašu skolēnus piedalīties tradicionālajā dabaszinātņu un matemātikas “Spēļu pēcpusdienā”

31. martā Vecumnieku vidusskolas zāli piepildīja liels skaits pamatskolēnu, kurus gaidīja sešas spēļu stacijas. Pēc iepazīšanās un komandu prezentācijām varēja doties spēlēties. Vai kāds nezina spēli Alias? Protams, ka daudziem tā ir viena no mīļākajām. Tā bija arī šoreiz.  Matemātikas stacijā skolēnu gaidīja tangrams, Ķīnā, Songu dinastijas laikā ( 960-1279) izgudrotā spēle, kurā no septiņām figūrām jāizveido viena (iepriekš dota tikai kontūra). Uzdevums nebija no vieglajiem, jo ar vienu uzdevumu tika galā tikai divas komandas.

Fizikas stacijā bija praktisks uzdevums - no dotajiem materiāliem izveidot katapultu un pārbaudīt tā darbību. No dotajiem materiāliem izdevās aizmest bumbiņu 7,8 m attālumā. Bioloģijas stacijā skolēni “spēlējās” ar asinsspiediena mērīšanu un tējas vārīšanu, bet ķīmijas stacijā tapa par burvju māksliniekiem, kas sveces liesmas nodzēš ar tukšu gaisu!

Īpašu interesi raisīja arī visiem labi pazīstamā galda spēle “Cirks”, kas šoreiz bija pārtapusi par īpašo “DZM cirku”.

Skolēnu atsauksmes bija ļoti pozitīvas! Patika Speles un satikšanās ar citiem skolēniem.

Paldies kolēģiem par atsaucību!

 

Vecumnieku vidusskolas IPS koordinatore Rolanda Ķiņķevska