Apsveicam!

 

 

25. septembrī Vecumnieku vidusskola saņēma starptautisko apbalvojumu- Zaļā karoga balvu!

Apbalvošanas ceremonija notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 25. septembrī. Par Vecumnieku vidusskolas darba pieredzi sižetu veidoja reģionālā televīzija RE:TV, bijām priecīgi stāstīt. Apbalvošanas pasākums bija ļoti emocionāls – pēc Zaļā karoga saņemšanas veidojām saukļus, lai rosinātu aizdomāties par klimata pārmaiņām Latvijā un pasaulē, devāmies uz VARAM, lai tiktos ar ministru K.Gerhardu. Katrs gājiena dalībnieks līdzi bija atvedis akmeni ar savu vārdu un apdzīvotās vietas norādi, lai ministrijas pagalmā veidotu instalāciju.

Pie Vecumnieku vidusskolas Zaļais karogs plīvos jau septīto gadu, jo kārtējais Ekoskolas darba novērtējums bija ļoti labs! Darbs paveikts godam un karogs ir saņemts.

Zaļā karoga balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un katru reizi jāizcīna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēma Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

117 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēma starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 44 skolas saņēma diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.

Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes (no pirmsskolām, līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 43 000 skolas.

 

Ilze.Cīrule- ekoskolas koordinatore