Apsveicam!

 

 

7.a klase projektā  „Rīga- Eiropas kultūras galvaspilsēta”

   Kad es 4.aprīļa rītā kopā ar klasi iebraucu Rīgā, mani tur sagaidīja daudz interesantu, vēsturisku ēku un pieminekļu. Tas bija pasakaini! Uz mazu brītiņu man likās, ka esmu nokļuvusi pasakā- visas ēkas izskatījās milzīga un iespaidīgas. Kā pirmo es ieraudzīju Pēterbaznīcu. Tā ir tik augsta, ka gaili baznīcas tornī grūti saskatīt. Es uzzināju, ka gailis ir Rīgas simbols, daudzu Rīgas baznīcu torņos ir gailis. Rīga man ļoti patika ar savām neparastajām celtnēm.

   Projektu nedēļas sākumā mums vajadzēja vākt informāciju par Rīgas ievērojamām celtnēm, kā arī gleznot šos objektus. Mēs iepazinām un gleznojām Brīvības pieminekli, Mazo Ģildi, Gaismas pili, Pēterbaznīcu un daudzas citas celtnes. Katram vajadzēja gleznot savu celtni. Kad tas bija izdarīts, mēs veidojām kalendāru- tāda bija mūsu iecere. Katrs skolēns veidoja savu kalendāra lapu. Ar kalendāra veidošanu nodarbojāmies no otrdienas līdz ceturtdienai. Daži skolēni no mūsu klases palika ceturtdien ilgāk un domāja, kā sastiprināt kalendāra lapas. Tas nebija vienkārši, bet beigās šī mazā grupiņa atrisināja problēmu, un kalendārs bija gatavs. Piektdien klase, ieskaitot arī mani, demonstrēja mūsu kopīgo projektu. Daudziem skatītājiem patika mūsu projekts un prezentācija. Man pašai arī- īpaši man patika ekskursija pa Vecrīgu, patika skatīties uz senajām ēkām un vēlāk tās gleznot, meklēt informāciju un uzstāties ar mūsu projektu.

 

7.a klases skolniece Anastasija Beriļuka

 

   Mēs visi esam bijuši Rīgā, bet vai mēs esam ievērojuši Rīgas skaistās ēkas? Mūsu projekta mērķis bija iegūt informāciju par Rīgas ievērojamākajām un skaistākajām celtnēm, iegūt informāciju par tām un veidot kalendāru ar pašu veidotajiem attēliem. 4.aprīlī mēs klases ekskursijas laikā apmeklējām Rīgu, ar kartes palīdzību meklējām Rīgas skaistās celtnes. Sadalījāmies 3 grupās un pildījām uzdevumus. Šajā ekskursijā bija gan veiksmes, gan neveiksmes. Mūsu grupai vajadzēja nofotografēt Rīgas pils ieeju. Pils bija cietusi ugunsgrēkā, pašlaik tur notiek restaurācijas darbi, tad fotografēt neesot atļauts, tomēr mēs, pēc nelielas sarunas ar apsargu, to izdarījām. Kāda no grupām neieradās laikus uz pulcēšanās vietu- tas mīnuss.

   Vēlāk skolā mums vajadzēja izlozēt celtni, par kuru datorklasē, kā saka mūsu skolotāja, vācām nepieciešamo informāciju. Nākošais uzdevums- uzzīmēt savu objektu ar guaša krāsām. Tas nav nemaz tik viegli. Vizuālās mākslas skolotāja reizēm bija dusmīga. Ziniet kāpēc? Ne visiem bija līdzi krāsa, bet kā jau draudzīga klase, krāsas sadalījām. Skolotāja mums deva padomus kā gleznot un bieži uzsvēra: „Arhitektūru gleznot nav viegli!” bet mēs tikām ar to galā.

   Nākamajā dienā zīmējumi bija nožuvuši, tikai pats kalendārs nebija gatavs. Tā nu mēs mērījām, līmējām, zīmējām, smējāmies līdz kalendārs bija gatavs. Mums likās, ka rezultāts ir labs, kalendārs izdevies. Tas nu bija padarīts! Vajadzēja vēl tikai sagatavot prezentāciju. Skolotāja mums atnesa dzejoļus par Rīgu. Lai skatītāji negarlaikotos, no informācijas izvēlējāmies tikai pašu svarīgāko.

   Pienāca piektdiena, vajadzēja uzstāties. Viss gāja gludi: pastāstījām par objektiem, parādījām kalendāru un norunājām dzejoļus. Daudziem patika, arī man un skolotājai. Tā mēs pavadījām savu projektu nedēļu. Protams, mums bija ieguvumi- 1) uzzinājām daudz par Rīgas ievērojamajām celtnēm 2)uzlabojās mūsu gleznošanas prasmes 3)mācījāmies uzstāties 4) sapratām, ka mēs vienmēr varam labāk!

 

7.a klases skolnieks Rihards Slišāns