Apsveicam!

 

 

Latvija – tīrāka valsts pasaulē!

Ik gadu pavasara talkās pulcējas cilvēki, kam rūp Latvijas daba. Arī šogad Vecumnieku vidusskolas skolēni bija to ļaužu pulkā, kas kopj savu dzimto Latviju, novadu, pagastu. Saulainajā sestdienas rītā, ezera saules apspīdēti, uzsākām sakopšanas darbus pie Jaunā ezera –  Vecumnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas. Lai gan pērnā zāle bija pietiekoši gara, kā dažām tautu meitām bizes, un jaunā zālīte steidzās rādīt savas lapiņas saulītei, skolēni varonīgi cīnījās ar milzīgo kalnu, pērnajām lapām un koku zariem. Mūsu sirdis darbu darot būtu daudz priecīgākas, ja grābekļos ķertos tikai pērnās lapas un zāle, nevis pudeles, stikli, bundžiņas un papīri, tomēr tas netraucēja lielajam darba sparam. Daļa no skolēniem devās ekspedīcijā apkārt ezeram, lai savāktu maisos plastmasas, stikla un citus atkritumus, kas nepieder dabai, daļa no skolēniem un skolas darbiniekiem  ar grābekļiem tomēr beigās pievarēja lielo ezera piekalni.  Spēcīgākie no mums salasīja kritušos kokus, zarus, saknes, dēļu galus. Darba beigās mums sakopšanai atvēlētā teritorija bija tīra, vien gaisā kūpēja vairāki balti ugunskuri, savākti vienuviet  spīdēja sarkanie Lielās talkas maisi un liela koku un dēļu kaudze, kas atkal varēja gaidīt jaunus ciemiņus, kas priecāsies par gulbjiem, saulrietiem un saullēktiem un svētdienas rītu baznīcas skaņām. Protams,  cerot, ka mūsu dabu mīlēs ar vien vairāk cilvēku un piemēslotāju būs arvien mazāk, tiksimies citā vietā un laikā. Paldies visiem, kas atnāca!

Kristiānam Grosbaham, Laurai Liberei un skolotājai Sanitai Igaunei, Danielam Zālmanim, Dāvim Grantiņam, Rūdolfam Stilvem, Beātei Larionovai, Anastasijai Beriļukai, Solvitai Melderei, Signei Žižei, Montai Tubelei, Dacei Gasūnei, Sandrim Stabiņam un skolotājai Ingrīdai Segliņai,  Samantai Homičai, Meldrai Balodei, Viktorijai Aldei, Jānim Zālmanim,  Natālijai Gricūnei. Dāvim Vēverim, Karīnai Šulcai, Efejai Glinskai, Samantai Žukauskai un skolotājai Andai Kuzmai, Jānim Jurgēvicam, Ievai Pustenko, Selgai Circenei un skolotājai Sarmītei Vēverei, Agatai Miķelsonei, Mārtiņam Traukmanim, Karīnai Bečei, Dailai Žukauskai, Ditai Staškevičai un skolotājai Solveigai Vītolai.

Kā arī mūsu bariņā bija mūsu bijušie skolēni. Kuplā skaitā bez jau pieminētajiem skolotājiem bija  arī citi kolēģi – Vēsma Petrušēvica, Ingrīda Tamane, Inga Jankauska ar papildspēkiem, Dita Starta, Līga Bikmane, Andra Rušmane. Liels padies visiem, kas mūsu pulku kuplināja un netika pieminēti!

 

Direktora vietniece Sanita Riga