Apsveicam!

 

 

Rīga kultūras galvaspilsēta 2014

Mūsu projektu nedēļas lielā tēma bija ‘’Rīga-kultūras galvaspilsēta 2014.’’ Nedēļa sākās ar ekskursiju pa Vecrīgu, kur mums par to stāstīja gide Gita Vigule. Viņa mums parādīja ievērojamākās vietas Vecrīgā un par tām arī pastāstīja. Iepazinām Melnā kaķa māju, Baltā sunīša māju, redzējām pieminekli pēdējai Rīgas raganai, kā arī apskatījām paša romantiskākā Rīgas bendes namu.

Pēc tam mēs paši turpinājām ekskursiju pa Rīgu un noteiktajiem objektiem.  Viena no grupām apskatīja dažādas mākslas galerijas un ievāca informāciju par māksliniekiem.

Otra grupa intervēja cilvēkus Rīgā un Vecumniekos, saistībā ar lielo tēmu un salīdzināja gala rezultātus. Grupa secināja, ka Rīgas iedzīvotāji ir vairāk informēti par šo tēmu, nekā Vecumnieku iedzīvotāji, bet tomēr, Vecumniekos cilvēki uz intervijām bija atsaucīgāki.

Trešā grupa pētīja Jūgendstilu Rīgas ielās. Viņi apstaigāja Vecrīgu, izpētīja populārākās ielas, kur izpaužas Jūgendstils. Secināja, ka visvairāk Jūgendstils izceļas Alberta ielā. Katra grupa bija gandarīta par paveiktu darbu.

Nedēļas beigās katra grupa izveidoja video vai prezentāciju par paveikto darbu. Piektdien darbus mēs noprezentējām un ierakstījām diskā. Kas pēc tam nonāks skolas bibliotēkā kā mācību palīgmateriāls nākamajām paaudzēm.

Aicinām apskatīt mūsu kultūras pērli Rīgu!

 

10.klase