Apsveicam!

 

 

Erudīcijas konkurss "Eksperiments"

Mēs, seši 9.a klases skolēni- Kristers Drevinskis, Enija Elizabete Gulbe, Amanda Paula Alde, Zane Sirmoviča, Jānis Zālmanis un Karolīna Spiridonova, izlēmām piedalīties skolēnu erudīcijas konkursā "Eksperiments". Gandrīz katru dienu pēc stundām pulcējāmies, lai risinātu uzdevumus. Uzdevumi nebija viegli un prasīja zināšanas par elektrību un fiziku kopumā. Taču soli pa solim, tos cītīgi risinot, izvirzījāmies Zemgales reģiona piecu labāko komandu topā. Tas nozīmēja, ka esam kvalificējušies pusfināla kārtai. Lai pienācīgi sagatavotos pusfinālam, visi satikāmies arī brīvlaikā- slēdzām elektriskās ķēdes, atkārtojām jau zināmās formulas un likumus, kā arī ieguvām jaunas zināšanas.

Piektdien, 28.martā, ņēmām līdzi mūsu lielākos atbalstītājus- klasesbiedrus - un devāmies ceļā uz Jelgavu. Mūsu komandai -"vvsk"- tika izdalīti vienādi, tumši zilas krāsas krekliņi, saņēmām instruktāžu un spēle varēja sākties! Mūs sagaidīja pieci sarežģīti uzdevumi. Svarīgi bija domāt un rīkoties ātri, saskaņojot viedokļus ar komandas biedriem- prasme sadarboties šoreiz bija ļoti nozīmīga, taču mēs ar to lieliski tikām galā. Palikām trešajā vietā, un, lai arī netikām uz nākamo kārtu, kura norisināsies Rīgā, esam apmierināti, jo esam pirmā komanda no Vecumnieku vidusskolas, kura tikusi tik tālu! Viens no lielākajiem ieguvumiem ir pieredze, kuru ieguvām, piedaloties konkursā. Sapratām, ka fizika tik tiešām ir visapkārt un ka zināšanas, kuras iegūstam fizikas stundās, mums noteikti nāksies izmantot arī dzīvē.

Vislielāko paldies jāsaka mūsu skolotājai Aldonai Alenčikai, jo viņa mūs virzīja uz priekšu un neļāva padoties. Bez skolotājas Aldonas mēs noteikti nebūtu tikuši tik tālu. Protams, paldies arī mūsu klases audzinātājai Ingrīdai Tamanei un klasesbiedriem par atbalstu!

 

9.a klases skolniece Amanda Paula Alde