Apsveicam!

 

 

Vecumnieku vidusskola piedalās Mammasdabas vēstniecību salidojumā.

  21.martā Vecumnieku vidusskolas skolotājas Aija Staškeviča un Ina Sirmoviča devās uz  Mammadabas vēstniecības  skolu salidojumu Tērvetes dabas parkā. Pasākums notika par godu  projekta 5. jubilejai.

 Visas dienas garumā salidojušie skolotāji labāk iepazina gan viens otru, gan arī putnu dzīvi Latvijas valsts mežos. Dabas pētnieks Māris Olte skolotājiem palīdzēja noskaidrot, kas īsti viņi ir par putniem, savukārt,  LVM vides eksperts Mārtiņš Kalniņš atklāja klātesošajiem putnu privātās dzīves aizkulises Latvijas valsts mežos. Skolotāja Aiji Staškeviča, piedaloties erudīcijas konkursā,  nopelnīja ekskluzīvu balvu- iespēju 8.aprīlī kopā ar putnu pētniekiem doties lūkoties medņu riestu dejās Mammasdabas mežos.

  Pēc izzinošajām nodarbībām skolotāji devās ciemos pie Tērvetes dabas parka rūķiem. Tur pats Rūķu tēvs visiem ierādīja putnu būrīšu izgatavošanas pamatus, Rūķu mamma, no mežā atrodamiem materiāliem, līdzēja izgatavot skaistas piespraudes un pazīt putnus pēc to veidotajām ligzdām. Kopā ar Sīli mežā tika meklēti putni un atpazītas to balsis, bet Žagatiņa vadīja dzērvju meditācijas nodarbību.

 Noslēgumā Mammasdabas projekta vadītājas pasniedza skolu pārstāvjiem par līdzšinējo darbu  simbolisku  Mammasdabas meistarības mežu, kuru skolas varēs papildināt turpmāko gadu laikā ar jauniem Meistarības kociņiem.

Uzziņai:   Vecumnieku vidusskola Mammasdabas projektā piedalās jau ceturto gadu. 2010./11.mācību gadā veiksmīgi darbojās Ina Sirmoviča un kā balvu nopelnīja Cūkmeņa viesošanos mūsu skolā. 2011./12.m.g. Mammasdabas aktivitātēs iesaistījās jau 14 skolotājas ar saviem audzēkņiem. Visveiksmīgākais šis gads bija skolotājai  Ilze Cīrulei un 5.klases audzēkņiem, jo viņi uzvarēja Meža olimpiādē  un ieguva balvā braucienu uz Norvēģiju. 2012./13.m.g. Vecumnieku vidusskola ieguva Mammasdabas vēstniecības titulu un gads pagāja piedaloties dažādās aktivitātēs.  Arī šogad 2013./14.m.g. skolotājas un skolēni aktīvi darbojās, un darbs atkal ir vainagojies ar panākumiem. Šoreiz veiksmīgāk strādāja Aija Staškeviča un pie mums atkal maijā ciemos brauks Cūkmens, lai priecātos par mūsu skolas panākumiem.

 

Mamasdabas palīgs, skolotāja Ina Sirmoviča