Apsveicam!

 

 

Vecumnieku vidusskolas pirmklasnieki tiekas ar pasaules un Eiropas čempionu un Ginesa rekordu medaļas īpašnieku.

14.marta rīts Vecumnieku vidusskolas 1.a klases skolēniem bija ļoti satraucošs. Bija gaidāms cienījams viesi- daudzkārtējs pasaules un Eiropas čempions, Ginesa rekorda grāmatas medaļnieks - Viesturs Gargurnis.

Kopēju valodu cienījamais vīrs ar skolēniem atrada uzreiz. Bērni ar interesi klausījās Viestura onkuļa stāstījumā.

Kā izrādās, bērnības gadus Viesturs ir pavadījis Vecumniekos. Kā jau lauku puika, Viesturs darījis dažādus darbus: no agra rīta, līdz vakaram pļāvis sienu, cilājis smagumus, akmeņus, ratu riteņus. Pirmo savu sportisko diplomu ieguvis skolā, skrienot krosu. Pēc pamatskolas beigšanas devies uz arodskolu Limbažos un ieguvis namdara specialitāti. Skolu beidzis ar izcilību. Arodskolā sācis nodarboties ar svarcelšanu.  Ir bijis Rīgas, Limbažu un Bauskas rajonu čempions. Vēlāk sācis nodarboties ar dažādiem citiem sporta veidiem. Viesturam Gargurnim ir ap 700 medaļu un 70 kausu 20 sporta veidos. 1985. gadā Viesturs sācis nodarboties ar svarbumbu celšanu. 1991. gadā Viesturs izcīnīja pirmo Latvijas čempiona titulu svara bumbu celšanā, sešus gadus vēlāk tika pie pirmā pasaules čempiona titula – 10 minūtēs 24 kg smagu bumbu uzgrūda 150 reizes. Pašreiz Viestura kontā ir 88  pasaules un Eiropas čempiona medaļas. Daudzi rekordi joprojām nav pārspēti. 2013.gada novembrī Arhangeļskā Viesturs Gargurnis  izcīnīja  Ginesa zelta medaļu „300 spartieši” un Ginesa kopējā rekorda zelta diplomu.

Pirmklasniekiem ļoti patika aplūkot Viestronkuļa skaistās medaļas. Katram gribējās ar rociņām noglāstīt un pašam pielaikot. Cik patīkami bija iejusties čempiona lomā! Skolēni uzdeva arī neskaitāmus jautājumus sportistam. Viesturonkulis nodemonstrēja pirmklasniekiem, kā jācilā svaru bumbas un ļāva arī pašiem pamēģināt, pirms tam, protams, visiem kopā bija jāiesilda muskuļi vingrojot. Nobeigumā Viesturs Gargurnis aicināja visus sportot gribētājus,  ciemos pie sevis uz Piņķiem, kur katru gadu maijā notiek svarbumbu celšanas sacensības „Viestura kauss”. Piedalīties var gan tēti, gan dēli (jau no 6 gadu vecuma).

 Pēc tikšanās skolēni dalījās iespaidos: „Es brīnījos, ka Viesturonkulim ir 64 gadi, es domāju ka kādi 40,”stāstīja Enija Zagorska. Arī Diānai Sudovcevai interesanti bija, kad bija jāmin onkuļa gadi. Savukārt Martins Caune rakstīja, ka viņam ļoti  patika fotografēties ar medaļām, Mareks Neverovskis un pārējie puiši  priecājās, ka varējuši pacelt svaru bumbu. Roberts Klipa minēja, ka nu viņam tagad ir skaidrs, kā var kļūt par čempionu. Annijai Valainei  šajā tikšanās reizē bija paticis pilnīgi viss!

Sirsnīgu paldies sakām Viesturam Gargurnim  par sniegtajām dzīves gudrībām un labestību, kura piepildīja visu mūsu sirsniņas. Novēlam veselību, možu garu un panākumus turpmākajās sportiskajās aktivitātēs.

 

 1.a klases audzēkņi un skolotāja Ina Sirmoviča