Apsveicam!

 

 

Dzīvo brīvi neko nelaid vējā...!

Februāra mēnesis, kad aiz loga putina un salti vēji gaudo, šogad mūs gājis secen un gaisā jau jūtama pavasara dvaša. Silta, mīļa, mazliet dzestra ir februāra dvēsele, bet pilna mīlestības, gluži kā pati mīlestības diena – 14.februāris. Šīs mīlestības dienas tradīcijas, kad dāvinām mazas dāvaniņas saviem mīļajiem,  mums latviešiem ir  aizgūtas no citām zemēm, kur šai mīlestības dienai ir diezgan sena vēsture.

Šo svētku pirmsākumi meklējami jau 270 gadā, kad priesteris, kas bija moceklis rakstījis  vēstules cietuma uzrauga meitai, kuru bija iemīlējis un vēstules beigās parakstījies „Tavs Valentīns” . Šo svētku tradīcijas bijušas jau senajā Romā, kad februāra vidu tika svinēta pavasara gaidīšana. 14.gs. tie ieguva Svētā Valentīna dienas nosaukumu un mīlestības dienas tradīcijās – vēstulēs, dāvanās tika ielikta romantiska noskaņa.

Protams šodien mēs labprāt pieņemam visu jauno, tāpēc ar Vecumnieku vidusskolā mīlestības dienās virmoja dzirkstelītes skolēnu acīs. Klašu telpas rotāja mīlestības simboli – sirsniņas – lielākas, mazākas. Meitenes ierasots, ērtos apavus bija  nomainījušas pret sievišķīgākiem  - 10cm papēžu apaviem, rokās ik pa brīdim  pavīdēja kādas sarkana roze, acis mirdzēja un skolā valdīja mīlestība.

Tie kas, nebija no mīlestības skurbuļa apreibuši pilnībā, tie paši labākie pulcējās skolas zālē, lai deju ritmos un neona gaismās varētu priecāties. Bija ieradušās dažādas Latvijā un pasaulē atpazīstamas zvaigznes – Dženija May, Sabīne Berezina ar Raselu un draugiem, Marta Ritova no O-kartes, Eminems, Solvita Āboliņa, Saimons Kauels jeb mūsu pašu Kramiņa kungs, kā arī mūs pagodināja operas zvaigzne  Sergejs Jēgers, neizpalika arī Kombuļu Inese un šova vadītāja Linda. Vakara noslēgumā pateicoties dīdžejiem Dāvidam un Kramiņam varēja izbaudīt disco ritmus. Paldies visiem, kas atbalstīja skolas pasākumu –  5.a.; 4.a; 6.kl; 12.kl; 10.kl, skolotājiem – D.Starai, S.Vēverei, I.Tamanei, J.Plūmem, S.Igaunei, skolēnu domei. Paldies vecākiem par palīdzēšanu priekšnesumu  gatavošanā, paldies līdzjutējiem māsām, brāļiem, vecvecākiem un viesiem tiem, kuri palika aiz kadra!

 

Paldies uz tikšanos pavasarī!

 

Sanita Roga

Direktora vietniece

ārpusstundu darbā