Apsveicam!

 

 

Tehniskās jaunrades darbnīcas sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

Šajā mācību gadā ir realizēta ideja sadarbībai ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamentu un AS «Grindeks» pārstāvjiem un Vecumnieku vidusskolā notiek  izglītojošo nodarbību cikls «Tehniskā jaunrade skolās».

 Uz piecām nodarbībām šajā semestrī aicinām arī sava novada skolas, lai  kaimiņu skolu skolēnos veicinātu interesi par tehniskām lietām.

Jau ir notikusi viena darbnīca, kuras tēma bija “Mehānika”. Skolēnu uzdevums bija izveidot pašiem savu propellermašīnu.  Interesanti, ka teorētisko daļu viegli un saprotami izstāstīja Transporta un mašīnzinību fakultātes studente Līva Freimane  , bet praktiskajā mašīnas veidošanas daļā ar padomu palīdzēja Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes students, Studentu  parlamenta projektu vadītājs Inguss  Blaudums.

 Darbnīcā nospiedošā vairākumā darbojās zēni no novada vidusskolām-  Misas, Skaistkalnes un Vecumniekiem, taču arī nedaudzās meitenes neatpalika un nodarbības beigās  varēja demonstrēt to, kā mašīna pati brauc uz priekšu.

 Darbošanās bija interesanta, īsti tehniska un praktiska.   Ja mēs kādreiz runājam par teorijas saikni ar praksi, tad šajā nodarbībā  fizikas teorētiskās zināšanas  vajadzēja pielietot nepārprotami, jo savādāk mašīnas propellers negriezīsies un  mašīna nekustēsies  no vietas.

Skolēni darbojās ieinteresēti -tas bija galvenais rādītājs, ka darbnīca ir izdevusies.

 Nākošajās divās darbnīcās būs robotikas tēma.  Ceru, ka skolēnos tā raisīs tikpat lielu interesi.

 

 Vecumnieku vidusskolas Inovatīvās pieredzes skolas koordinatore R. Ķiņķevska