Apsveicam!

 

 

Pētniecības nedēļa pirmsskolā

Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas grupās nedēļā „Gribu zināt” no 20.-24. janvārim notika dažādi pētniecības darbi.

Vidējās grupas bērni skolotājas L. Briedes vadībā bagātināja priekšstatus par augu uzziedināšanu ziemā. Vērojot krāšņi saplaukušās narcises, bērni izveidoja augu novērošanas kalendāru. Tāpat bērni tika iepazīstināti ar magnēta darbības spēku, organizējot  matu sprādzes un saspraudes sacīkstes un devās „ceļojumā „ar pašgatavotiem izpletņiem, lai saprastu, ka visi priekšmeti no augstuma krīt uz zemes.

Piecgadnieki 3.a grupā ar sk. L. Peterāni  gatavoja trasi „Raķešu balonam” un kopā vēroja, kā balons pa to traucas, kad tiek izlaists gaiss. Tāpat tika eksperimentēts ar olu, to peldinot parastā un sālsūdenī, veidots ēnu teātris no dzīvnieku figūriņām,  būvēti  un pārbaudīti droši tilti.

6. grupas bērni pētīja cūku pupu spēju „dzert ūdeni” un vēlāk ar asnu palīdzību salauzt pat ģipša pārklājumu, lai tikai tiektos pretī saulei. Lai bērni būtu tikpat spēcīgi ,tika gatavots „spēka dzēriens” un izmēģināti krāsu raksti interesantā tehnikā ar diega palīdzību. Ziemas rakstos bērni, ar skolotājas A. Matuzēvičas uzmundrinājumu, saskatīja dažādus tēlus.

Piecus un sešus gadus veci bērni  6.a grupā (sk. S. Zaharāne )izteica vēlēšanos izzināt krāsu jaukšanu, kā arī  iepazīties ar plastmasu un tās īpašībām. Aplūkojot kopīgi sagādātos plastmasas priekšmetus, tika izteiktas idejas kā šos priekšmetus varētu izmantot rotaļās un nodarbībās. Tā no plastmasas maisiņu strēmelēm tika pītas pīnītes, no glāzītēm pagatavoti zaķi bērnu rotaļām, bet pudeļu „trauciņos” vēlāk tiks audzēti sīpolloki.

Paši lielākie bērni 4. grupā sk. D. Landorfas un L. Pūķes rosināti, izzināja skaņu  pasauli, vērojot skaņu vibrāciju ,uz tukšas bļodas dancinot smiltis, prosu, mannā putraimus un gatavojot paši savu ģitāru. Nedēļas garumā tika vērots sāls kristālu veidošanās process, kā arī pētītas piena zoba izmaiņas, atrodoties parastā  ūdenī un  ūdenī ar citronskābi. Tā kā šajā vecumā  aktuāla  ir lasīt un rakstītprasmes iemaņu apgūšana, vēl tika izmēģināta slepeno rakstu veidošana ar citrona sulu un pienu. Lielu prieku  bērniem izraisīja dziļūdens nirēju gatavošana un ūdens virpuļa vērošana PET pudelē.

Katrā grupā aktivitātes bija tik daudz, ka nedēļa paskrēja nemanot. Piektdien visus pieminēto grupu bērnus gaidīja Zinītis( Lāsma Merca) un Nezinītis( Daiga Alde) uz nedēļas „Gribu zināt” noslēguma pasākumu. Tā laikā dažādās aktivitātēs tika pārbaudītas bērnu zināšanas par dažādiem priekšmetiem, gan drošības jautājumiem un prasmes eksperimentēt. Pasākuma noslēgumā bērni sagaidīja pūķu  vareno izvirdumu un saņēma apliecību par piedalīšanos šajā interesantajā notikumā.

 

Direktora vietniece - Daiga Alde