Apsveicam!

 

 

Vecumnieku vidusskolas ekoskolas aktivitāte.

 Ziemssvētku priekšvakarā Vecumnieku vidusskolas skolēniem bija dota iespēja smelties dažādas idejas dāvanu gatavošanā un svētku svinēšanā. 19.decembrī  bija vērojama neparasta rosība – skolēni ieradās skolā nevis ar mācību grāmatām, bet ar dažādiem piederumiem radošai darbībai.

Šīs dienas laikā 5.-6.klašu skolēni veidoja Ziemassvētku apsveikumus, gatavoja dažādus svētku dekorus, izmantojot  izlietotu PET pudeļu apakšas, dažādas lentītes, pērlītes, apdrukātu papīru. Interesanta bija arī sveču dekorēšana, izmantojot salvešu zīmējumus.

7.-8.klašu skolēni ar svecēm darbojās daudz nopietnāk – gan paši pamēģinot tās liet no parafīna, gan veidojot krāsainus rakstus dažādās tehnikās. Interesanta bija arī garšu un smaržu darbnīca, kur līdzpaņemtie mandarīni un apelsīni ieguva jaukus krustnagliņu rakstus, bet izlietotās dzērienu skārdenes pārtapa glītās piparkūku formiņās. Garšīgas smaržas  vilināja tos, kas tuvojās mājturības kabinetam – te notika gan piparkūku cepšana, gan to dekorēšana ar glazūru. Interesanta bija arī cukura karameļu veidošana.

Vidusskolēni, izmantojot savu laiku nokalpojušos apģerbus, gatavojās modes skatei, veidoja spoguļbumbas no nederīgiem kompaktdiskiem. Īpaši interesanti darbs ritēja pudeļu pārveidošanas darbnīcā, kur, liekot lietā izdomu, krāsainu dziju, smiltis un citus materiālus, pudeles pārtapa gan svečturos, gan interesantos dekoros.

Interesantākie un labākie darbi bija skatāmi arī izstādē koncerta „ Piparkūku klase” laikā. Pēc koncerta klases, kuras visčaklāk bija gatavojušās Ziemassvēktu sagaidīšanai un izrotājušas telpas, saņēma garšīgas balvas. Šajā dienā katram bija iespēja iegūt gan jaunas prasmes gan idejas. Paldies 10.klases skolēniem – Unai, Aleksai, LauraiD., Elīnai , Efejai, Terēzei, Karīnai, Samantai A., Gunai, Paulai, Niklāvam, Jāzepam, Alvim, Martai, Liānai, Kristīnai, Nensijai, 11.klases skolēniem – Robertam K., Lailai, Elīnai, Emīlam par radošo darbnīcu vadīšanu.

 

Vecumnieku vidusskolas ekoskolas koordinatore Ilze Cīrule